NÁŠ PRÍBEH

Dizajnové umelecké grafiky a módne doplnky
z Banskej Štiavnice vhodné ako darček.

Raz sme sedeli na pive obklopený všetkou tou krásou Banskej Štiavnice a povedali sme si prečo tu nie sú nejaké pekné a vtipné suveníry. Také, ktoré by sme si my sami radi odniesli/kúpili. A tak sme si ich začali sami kresliť. Kamarátom a turistom sa to páčilo, tak sme sa posunuli o krôčik ďalej a začali ich predávať v miestnych spriatelených obchodoch, na trhoch a nakoniec na vlastnom e-shope. Neskôr sme sa spojili s risografickým štúdiom Hibernant, kultúrno turistickým centrom HÁJOVŇA, ďalšími tvorcami a vznikla platforma, která podporuje umelkyne, umelcov a prináša ich tvorbu Vám – našim milým zákazníkom. 

mic.jpg

Jan Michoin

Český prindiš v Banskej Štiavnici. Grafický dizajnér, ktorý si občas rád odletí na pole ilustrácie. Keď akurát nemudruje o živote v baníckom domčeku, tak brázdi svetom v starej dodávke alebo na skejte.   

www.michoin.com

Teta Beta

Jej detstvo sprevádzalo čierne uhlie a základná sada fixiek, kde vždy najprv dopísala žltá. Tvrdé dievča od Ostravy, ktoré následne zmäklo v Brne. Akú takú rovnováhu našla v Banskej Štiavnici. Teta Beta je horror vacui. Polnočná desiata aj posledný pásik čokolády, ktorý ti nenechala. Má svoju hlavu a je rada, že jej patrí práve tá. Občas sa jej niekedy zakotúla a to potom verí, že jej je dobre tam, kde je.  

beta1.jpg
vaza.jpg

Ján Viazanička

Prindiš, ktorý sa prisťahoval do Banskej Štiavnici
z vedľajšieho okresného mesta Banská Bystrica. Fotograf, otec, manžel, kurátor, obrazový editor, vydavateľ a boh vie čo ešte….  Hybná sila množstva projektov. Cestovateľ, ktorý má rád leto v tieni pri mori. Preto často rozmýšľa čo robí v Banskej Štiavnici, kde nie je more a teplo už vôbec nie. Až napokon vždy zistí, že mu je tu neskutočne dobre.

Hájovňa
Kultúrno turistické centrum, ktoré sídli nad mestom Banská Štiavnica pripravuje celoročné kultúrne vyžitie pre obyvateľov mesta a turistov. V spolupráci
s výtvarníkmi pripravujeme rôzne, kreatívne produkty. HÁJOVŇA to sú dva manželské páry Matej a Miška, Ján a Soňa s rodinami. A samozrejme množstvo ďalších ľudí, bez ktorých by nikdy nebola hájovňa HÁJOVŇOU. (ostrovom pozitívnej deviácie).

beta1.jpg
haje.jpg
beta1.jpg
perto docas.jpg

Hibernant

je risografická dielňa, ktorá sídli v Banskej Štiavnici a venuje sa tlači na špecifickom tlačiarenskom stroji risograf. Vydávame autorské risografiky, zini, knihy, postre, pohľadnice. Radi spolupracujeme na tvorbe nových diel - ilustrácií, fotografií a grafík. Ak by ste mali záujem o spoluprácu kontaktujte nás. Sledovať nás môžete na @hibernant_studio alebo hibernant.net.